Choć od katastrofy jądrowej w Fukushimie minął rok, nie cichną dyskusje o pozyskaniu alternatywnych, bezpiecznych źródeł energii. Niektórzy twierdzą, że należy do nich gaz łupkowy, którego wydobycie rozpoczęto niedawno w Polsce. Inni ostrzegają jednak, że eksploatacja złóż tego surowca zniszczy środowisko naturalne. Kto ma rację? Dyskutowali o tym podczas wysłuchania publicznego eurodeputowani i eksperci.
Źródło : © Unia Europejska, 2012 – PE

