W ostatnią niedzielę 30 czerwca 2012 r. na warszawskiej Agrykoli odbył się piknik rodzinny Programu Infrastruktura i Środowisko, organizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Słoneczna pogoda przez cały dzień sprzyjała poznawaniu ciekawych projektów realizowanych w wybranych sektorach Programu Infrastruktura i Środowisko: transporcie, energetyce i ochronie środowiska. Dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców cieszyły się liczne konkursy i quizy, pokazy wozów specjalistycznych oraz występy wokalno-taneczne. Uczestnicy pikniku mogli zobaczyć jak działa elektrownia wiatrowa oraz jak przebiega proces oczyszczania wody, a także usiąść za kierownicą koparki lub ekologicznej śmieciarki.
Źródło: ©Fundusze Europejskie

