Ściślejsza współpraca w ramach sieci energetycznych, stworzenie unijnego funduszu badań w dziedzinie energii i wspólnej grupy odpowiedzialnej za zakup gazu to pierwsze kroki w kierunku stworzenia Europejskiej Wspólnoty Energetycznej. W dniu 1 czerwca, na forum Parlamentu zaprezentował je przewodniczący Jerzy Buzek.
Źródło : © Parlament Europejski

