Głód i strach są chlebem powszednim dwudziestu trzech milionów ludzi w Korei Północnej. Trudno sobie wyobrazić, jak żyje się w państwie, które od lat wiedzie w niechlubnym rankingu łamania praw człowieka. Niedawna rezolucja ONZ popierana przez Unię wywarła presję na represyjną dyktaturę Kim Dzong Ila. Siódmego kwietnia parlamentarna podkomisja praw człowieka zorganizowała seminarium w sprawie Korei Północnej. Ocalały zbieg przedstawił posłom osobistą relację o losie więźniów koreańskich łagrów.
Źródło : © Parlament Europejski

