Odczarowujemy „innowacje”

Z czym kojarzy się Wam słowo innowacje? Prawdopodobnie Wasze myśli skierują się do laboratoriów i naukowców w białych fartuchach i ochronnych goglach. Być może w głowie pojawi Wam się obraz mikroprocesorów, supernowoczesnych robotów, albo przesuwających się po ciemnym…

Źródło: @Fundusze Europejskie

Pomoc dla Ukrainy zatwierdzona

Koronawirus: pomoc UE dla Ukrainy

AdobeStock

W imieniu Unii Europejskiej Komisja zatwierdziła wypłatę 500 mln euro pożyczki dla Ukrainy w ramach czwartego programu pomocy makrofinansowej. Po tej transzy suma pożyczek udzielonych temu krajowi od 2014 r. wyniesie 3,8 mld euro. Jest to największa kwota pomocy makrofinansowej wypłacona przez UE jednemu państwu partnerskiemu.

Źródło: @Komisja Europejska

EU4Health warte 9,4 mld euro

EU4Health warte 9,4 mld euro

AdobeStock

Komisja Europejska zaproponowała nowy program zdrowotny EU4Health na okres 2021–2027. Przyczyni się on do poprawy stanu zdrowia mieszkańców UE, odporności systemów opieki zdrowotnej i promowania innowacji w sektorze zdrowia. EU4Health wypełni także luki ujawnione w wyniku kryzysu COVID-19 i zapewni, że systemy opieki zdrowotnej w UE będą w stanie stawić czoła nowym i przyszłym zagrożeniom.

Źródło: @Komisja Europejska

Globalny cel: zjednoczeni z myślą o przyszłości

Globalny cel: zjednoczeni z myślą o przyszłości

AdobeStock

Organizacja Global Citizen wraz z Komisją Europejską i innymi darczyńcami przystępują do ogólnoświatowej kampanii mającej wesprzeć reakcję na pandemię koronawirusa. Oprócz organizacji i państwa dołączą do niej również artyści m.in. Coldplay, Dionne Warwick, Hugh Jackman, Idris & Sabrina Elba, J Balvin, Justin Bieber, Lady Gaga, Lang Lang, Miley Cyrus, Padma Lakshmi, Rachel Brosnahan i Shakira.

Źródło: @Komisja Europejska

Zielona cała Europa

Sprawiedliwa, zielona transformacja

AdobeStock

Utworzenie instrumentu pożyczkowego na rzecz sektora publicznego w celu wspierania inwestycji ekologicznych proponuje KE we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. – Ten instrument pomoże w realizacji inwestycji publicznych, które mogą przyczynić się do zielonej transformacji w tych częściach Europy, które są bardziej uzależnione od technologii wysokoemisyjnych – powiedział wiceprzewodniczący Valdis Dombrovskis.

Źródło: @Komisja Europejska