By wspomóc tych na pierwszym froncie

Pandemia Covid-19 to teraz obszar priorytetowy, w który angażuje się wszelkie dostępne siły i środki. Szczególnie potrzebny jest sprzęt medyczny, który może zostać wykorzystany do leczenia chorych na koronawirusa. Na pierwszy froncie walki z pandemią znajdują się oczywiście…

Źródło: @Fundusze Europejskie

Ograniczenia nie mogą naruszać zasad

Ograniczenia nie mogą naruszać zasad– Wszelkie środki nadzwyczajne muszą być ograniczone do tego, co jest konieczne i ściśle proporcjonalne. Nie mogą trwać w nieskończoność – powiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen. W związku z pandemią koronawirusa część krajów UE ograniczyła swobodę poruszania się, odwołano imprezy masowe, pozamykany kina, teatry i restauracje. Dzisiaj o nowych ograniczeniach poinformował polski rząd.

 

Źródło: @Komisja Europejska

Z dróg na tory

Z dróg na tory

AdobeStock

Komisja Europejska nie zgłosiła zastrzeżeń w sprawie pomocy publicznej w wysokości 6 mln euro, które pomogą w przebudowie terminalu przeładunkowego Wola Baranowska na Podkarpaciu. KE uznała, że dotacja pomoże w przeniesieniu transportu z drogowego na kolejowy, co nie tylko rozładuje zatory, ale będzie również korzystne z punktu widzenia środowiskowego.

 

 

Źródło: @Komisja Europejska

Owoce, warzywa i mleko w szkołach

Owoce, warzywa i mleko w szkołach

AdobeStock

Mimo pandemii koronawirusa, która spowodowała zamknięcie większości szkół w Europie, Komisja Europejska kontynuuje swój program dostarczania uczniom owoców, warzyw i produktów mlecznych. Jest to połączone z akcją edukacyjną mającą wyrabiać zdrowe nawyki żywieniowe. W nadchodzącym roku szkolnym na ten cel przeznaczonych zostanie 250 mln euro.

 

 

Źródło: @Komisja Europejska

COVID-19: będzie szybki test

COVID-19: będzie szybki test

AdobeStock

Irlandzka firma dołączy do 17 zespołów badaczy i naukowców, którzy w ramach programu „Horyzont 2020” pracują na rzecz walki z koronawirusem. Zespoły mają w sumie do dyspozycji prawie 50 mln euro. Irlandczycy opracowują szybki test molekularny. – Cieszę się, że możemy dodać kolejny projekt do finansowanych przez UE działań na rzecz rozwoju szybkiej diagnostyki – powiedziała komisarz Mariya Gabriel.

 

Źródło: @Komisja Europejska