Wakacje, Ustka i Unia

Mieszkanie w UE daje niekończące się możliwości, szczególnie podczas wakacji. Nie wierzysz? Jeśli w lipcu i sierpniu wybierasz się do Ustki, przyjdź do Mobilnego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk. Przekonamy Cię, ile możliwości daje nam Unia – od rozwijania swoich pasji, po edukację, podróże i doskonalenie zawodowe. Z nami poszerzysz swoje horyzonty!

Źródło: @Komisja Europejska

Informacja o odstąpieniu od przeprowadzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu zmiany Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020

Minister inwestycji i rozwoju, po uzgodnieniu z właściwymi organami, podjął 16 lipca 2019 roku roku decyzję o odstąpieniu od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu zmiany Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.
Szczegółowe informacje znajdują…

Źródło: @Fundusze Europejskie

Innowacyjne podstawy

KE zaproponowała aktualizację podstawy prawnej Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT), a także nowy strategiczny plan innowacji na lata 2021 – 2027. Zlokalizowany w Budapeszcie EIT jest niezależnym organem unijnym, utworzonym w 2008 r. z myślą o zwiększeniu zdolności innowacyjnych Europy. – Chcemy sprawić, aby wszystkie regiony w Europie korzystały z potencjału EIT – powiedział komisarz Tibor Navracsics.

Źródło: @Komisja Europejska

Airbnb bardziej przejrzyste

Ostateczna oferta cenowa, rozróżnienie między prywatnymi i komercyjnymi ofertami zakwaterowania, łatwiejsze rozstrzyganie sporów – to zmiany, jakie wprowadza platforma cyfrowa Airbnb. To wynik wezwania ze strony Komisji Europejskiej i unijnych organów ds. ochrony konsumentów z lipca 2018 r. Airbnb pośredniczy w krótkoterminowym wynajmie mieszkań i domów, głównie turystom. Utrzymuje się z prowizji.

Źródło: @Komisja Europejska

O wakacyjnych podróżach na Widoku

Rozstrzygnięcie konkursu fotografii turystycznej, opowieści o fascynujących zakątkach Dolnego Śląska, ultramaratonach i przekraczaniu granic – tak wyglądało lipcowe spotkanie we wrocławskim Domu Europy zatytułowane „Z Widokiem na wakacje”. Nasi goście usłyszeli od doświadczonych obieżyświatów wiele praktycznych rad, które pomogą w zorganizowaniu bezpiecznych, bliskich i dalekich podróży.

Źródło: @Komisja Europejska

Prognoza gospodarcza na lato

Polska gospodarka będzie w tym roku rozwijała się w tempie 4,4 proc. PKB – ocenia KE w najnowszej prognozie. W 2019 r. gospodarka UE jako całość będzie rosnąć siódmy rok z rzędu, a wzrost odnotują wszystkie państwa wspólnoty. Dynamice wzrostu mogą zagrozić czynniki zewnętrzne m.in. konfrontacja handlowa Chin i USA oraz napięcia na Bliskim Wschodzie.

Źródło: @Komisja Europejska

Aktualizacja harmonogramu konkursu organizowanego w działaniu 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach, Programu Infrastruktura i Środowisko

W naborze wniosków dla działania 6.1 Programu Infrastruktura i Środowisko (POIŚ) wydłużono czas oceny projektów o dodatkowe 40 dni (łącznie jest to 160 dni pozostających do dyspozycji CUPT). Jest to zgodne z zapisami paragrafu 5 pkt 1 Regulaminu konkursu.
W związku z…

Źródło: @Fundusze Europejskie