Home

Zaproszenie do składania wniosków EUROPE DIRECT 2021-2025

Zaproszenie do składania wniosków EUROPE DIRECT 2021-2025

Komisja Europejska za pośrednictwem Przedstawicielstwa w Polsce, ogłasza zaproszenie do składania wniosków w celu wybrania partnerów do prowadzenia punktów EUROPE DIRECT w latach 2021–2025. Partnerzy otrzymają dotację na działalność jako punkty EUROPE DIRECT, która umożliwi prowadzenie szeregu działań informacyjnych dotyczących UE i służących zaangażowaniu obywateli.
Źródło: @Komisja Europejska

Most humanitarny z Libanem

Zaplanuj podróż z Re-open EUDziś rano w Bejrucie wylądował samolot w ramach unijnego humanitarnego mostu powietrznego, dostarczając ponad 17 tys. ton pomocy humanitarnej, leków i sprzętu medycznego. To dodatkowy element pomocy UE dla Libanu, jaką tuż po tragicznej eksplozji 4 sierpnia zapowiedziała przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.
Źródło: @Komisja Europejska

Kambodża traci bezcłowy dostęp do rynku UE

Humanitarny most powietrzny dla JemenuOd 12 sierpnia, niektóre z typowych produktów eksportowych Kambodży, takie jak odzież, obuwie i artykuły podróżne, są ponownie objęte w UE należnościami celnymi. W związku z obawami dotyczącymi nieprzestrzegania praw człowieka, UE podjęła decyzję o częściowym wycofaniu bezcłowego i bezkontyngentowego dostępu Kambodży do rynku UE.
Źródło: @Komisja Europejska

Zatwierdzenie zmian w Wytycznych dla Krajowego Kontrolera w programach Europejskiej Współpracy Terytorialnej na lata 2014-2020

5 sierpnia 2020 r. minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak zatwierdziła zmiany w Wytycznych dla Krajowego Kontrolera w programach Europejskiej Współpracy Terytorialnej na lata 2014-2020.
W ramach głównych zmian:

doprecyzowaliśmy wymagania dotyczące…

Źródło: @Fundusze Europejskie

UE w sprawie Białorusi

UE w sprawie BiałorusiWysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa / wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Josep Borrell wydał w imieniu Unii Europejskiej oświadczenie w sprawie wyborów prezydenckich na Białorusi.
Źródło: @Komisja Europejska

UE solidarna z Chorwacją

Pomoc państwa nie dla unikających opodatkowaniaKomisja wypłaci pierwszą transzę pomocy dla Chorwacji w wysokości 88,9 mln euro z Funduszu Solidarności UE. Pieniądze zostaną przekazane w związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie miało miejsce w Zagrzebiu i jego okolicach w dniu 22 marca br. Mają pomóc Chorwacji we wspierania ludności oraz przywracaniu podstawowej infrastruktury i usług.
Źródło: @Komisja Europejska

KE zbada pomoc dla LG Chem

Bezpieczne drogi w EuropieKomisja Europejska wszczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające, aby ocenić, czy wsparcie publiczne w wysokości 95 mln euro udzielone przez polskie władze przedsiębiorstwu chemicznemu LG Chem na inwestycje w rozbudowę zakładu produkującego baterie do aut elektrycznych w Biskupicach Podgórnych na Dolnym Śląsku jest zgodne z przepisami UE w sprawie regionalnej pomocy państwa.
Źródło: @Komisja Europejska

Dalsze wsparcie UE dla Libanu

Dalsze wsparcie UE dla LibanuPodczas międzynarodowej konferencji na rzecz pomocy i wsparcia dla Bejrutu i narodu libańskiego, Komisja zobowiązała się do przekazania nowych środków finansowych w wysokości 30 mln EUR na pomoc w zaspokojeniu pilnych potrzeb osób, które ucierpiały w tragicznej eksplozji w Bejrucie 4 sierpnia. Środki te uzupełnią kwotę 33 mln EUR, wcześniej ogłoszoną przez przewodniczącą KE w rozmowie telefonicznej z prezydentem Libanu.
Źródło: @Komisja Europejska

KE finansuje badania nad koronawirusem

„Dobre praktyki” w czasie koronawirusaKomisja wesprze 23 nowe projekty badawcze kwotą 128 mln euro w odpowiedzi na trwającą pandemię koronawirusa. Finansowanie w ramach unijnego programu w zakresie badań naukowych i innowacji „Horyzont 2020” stanowi część zaplanowanej przez Komisję pomocy w wysokości 1,4 mld euro w ramach globalnej reakcji na pandemię koronawirusa, zapoczątkowanej przez Ursulę von der Leyen w maju 2020 r.
Źródło: @Komisja Europejska