Home

Rok 2021 tematyczne patronaty

Rok 2021 tematyczne patronaty.

800px-Brok_Wojciech_Jastrzebowski_statue_beentreeCzy to „oczko” w oznaczeniu nadchodzącego roku przyniesie nam ludziom szczęście, trudno przewidzieć. Rozważamy co Nowy Rok przyniesie nam obywatelom, naszemu państwu? Póki co, nadchodzący rok, ze względu na działania, rozsiewanie nienawiści i wszechobecną mściwość nieformalnego, bo partyjnego przywódcy państwa, maluje się w czarnych barwach. Światełkiem w tym czarnym tunelu jest możliwość powszechnych szczepień anty-covidowych, bo to nadzieja na wyjście z pandemii. Nadzieję budzą też zdarzenia z przestrzeni publicznej, które warto odnotować i na które warto się przygotować na różnych poziomach społecznych – lokalnym, regionalnym, krajowym, europejskim i światowym.

Świat – to objęcie prezydentury w USA przez Joe Bindena z Panią Kamalą Harris u boku i nadzieja na współpracę północnoatlantycką.

czytaj dalej >>>>

Konferencja w sprawie przyszłości Europy: dołącz do debaty!

komisja_europejskaDajemy wszystkim możliwość przyczynienia się do kształtowania przyszłości Europy i nawiązania kontaktów z innymi jej obywatelami – powiedziała przewodnicząca KE Ursula von der Leyen. Ruszyła wielojęzyczna platforma cyfrowa Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Jest dostępna w 24 językach i umożliwi uczestnictwo w wydarzeniach on-line oraz dzielenie się pomysłami na każdy temat dotyczący przyszłości wspólnoty.

Źródło: @Komisja Europejska

Pomoc państwa na równych zasadach

komisja_europejskaKomisja Europejska przyjęła zmienione wytyczne w sprawie regionalnej pomocy państwa. To zbiór zasad, na podstawie których państwa członkowskie mogą przyznawać przedsiębiorstwom pomoc, aby wspierać rozwój gospodarczy obszarów UE znajdujących się w niekorzystnym położeniu. Jednocześnie gwarantują one równe warunki działania krajom wspólnoty. Zmienione wytyczne wejdą w życie 1 stycznia 2022 r.

Źródło: @Komisja Europejska

Dodatkowe spotkanie o programach Interreg Europa Środkowa, Interreg Region Morza Bałtyckiego, Interreg Europa – 28 kwietnia

feuZ uwagi na duże zainteresowanie dotychczasowymi seminariami Krajowy Punkt Kontaktowy zaprasza na dodatkowe spotkanie informacyjne poświęcone programom Interreg Europa Środkowa, Interreg Region Morza Bałtyckiego, Interreg Europa. Odbędzie się 28 kwietnia br. w formule online w godzinach…

Źródło: @Fundusze Europejskie