Home

gwiezdny krąg

 

XIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG” – startujemy!

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” organizowanej od 2004 roku!
Nagrodą główną w tegorocznej edycji jest płatny staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli

czytaj więcej >>>>

 

Czas dla wyszkolonych

Czas dla wyszkolonychTrwa drugi Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych inicjatywy (20–24 listopada 2017 r.). Komisja Europejska zachęca w ten sposób do odkrywania, wykorzystywania oraz doskonalenia swoich talentów i umiejętności poprzez kształcenie i szkolenie zawodowe (VET). – Przekonanie, że kształcenie i szkolenie zawodowe to „gorsza opcja” niż szkolnictwo wyższe jest błędne – mówi komisarz Marianne Thyssen.
Źródło: @Komisja Europejska

Powszechna ochrona socjalna

Powszechna ochrona socjalnaKE rozpoczęła drugą turę rozmów ze związkami zawodowymi i organizacjami pracodawców na temat sposobów rozszerzenia dostępu osób zatrudnionych i samozatrudnionych do ochrony socjalnej. Jest to kolejny krok mający na celu realizacje Europejskiego filara praw socjalnych – zaledwie kilka dni po jego proklamowaniu podczas Szczytu Społecznego w Göteborgu.
Źródło: @Komisja Europejska

Szczyt Partnerstwa Wschodniego: czas podsumowań czy czas zmian?

Agnieszka CianciaraCzy po niespełna dekadzie funkcjonowania Partnerstwo Wschodnie spełniło pokładane w tym projekcie nadzieje? Czy sześć krajów z tzw. przestrzeni postsowieckiej skorzystało z oferty unijnej pomocy w przeprowadzaniu politycznych i społeczno-ekonomicznych reform? Czy państwa te realnie zbliżyły się do UE? W artykule z cyklu „Europa okiem eksperta” dr Agnieszka Cianciara* podsumowuje dotychczasowy dorobek PW w kontekście szczytu, który w listopadzie odbędzie się w Brukseli.
Źródło: @Komisja Europejska

Posadzą Europejskie Drzewka

Posadzą Europejskie DrzewkaPonad 750 kg plastykowych korków udało się zebrać piaseczyńskim przedszkolakom, którzy wzięli udział w konkursie Posadź europejskie drzewko! Jego organizatorem był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Piaseczno. Zwycięskie przedszkola zostały nagrodzone Europejskimi Drzewkami. Jednocześnie zbiórka korków pomoże w rehabilitacji nastolatki, która w dzieciństwie uległa poważnemu wypadkowi.
Źródło: @Komisja Europejska

Filary Europy

Antonio Tajani, Jean-Claude Juncker i Jüri RatasTo przełomowy moment dla Europy. (…) Unia to nie tylko jednolity rynek, nie tylko pieniądze, nie tylko euro. Chodzi w niej o nasze wartości i nasz styl życia – powiedział szef KE Jean-Claude Juncker z okazji proklamowania europejskiego filara praw socjalnych. Inauguracji dokonano na nadzwyczajnym szczycie przywódców krajów UE, który odbywa się szwedzkim Göteborgu.
Źródło: @Komisja Europejska

Największy program na najwyższych obrotach

Podsumowaniu postępów we wdrażaniu w ciągu mijającego roku poświęcone było II Spotkanie Roczne dotyczące Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 (POIiŚ). Odbyło się ono 17 listopada 2017 r. w warszawskim Teatrze Wielkim – Opera Narodowa.
Spotkanie poprowadził wiceminister…

Źródło: @Fundusze Europejskie