Home

schuman_1

SPOTKANIE 27.10.2017

Praca, środowisko, ochrona europejskich wartości

II Debata obywatelska

Polska Fundacja im. Roberta Schumana w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w dniu 27.10.2017 organizuje:

SPOTKANIE
Praca, środowisko, ochrona europejskich wartości
II Debata obywatelska

Jednocześnie Fundacja Schumana poszukuje ekspertów do debaty z udziałem obywateli

Debata odbędzie się w piątek, 27 października w Warszawie, w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej, w godzinach 10.00-15.00. Udział w niej weźmie około 40 mieszkańców Polski, zróżnicowanych pod względem miejsca zamieszkania, wieku, wykształcenia, płci, pozycji społecznej i zawodu.
czytaj więcej >>>>

Dane powszechnie dostępne

Dane powszechnie dostępne– Aby Europa mogła odnieść sukces w nowej erze gospodarki cyfrowej, konieczne są solidne i przewidywalne zasady dotyczące przepływu danych – mówiła komisarz Mariya Gabriel prezentując nową strategię KE w zakresie danych nieosobowych. Dzięki nowym regulacjom firmy będą miały możliwość m.in. przenoszenia wewnętrznych zasobów informatycznych do tańszych lokalizacji.
Źródło: @Komisja Europejska

Bezpieczna cyfrowa Europa

Bezpieczna cyfrowa EuropaPowołanie agencji ds. bezpieczeństwa cybernetycznego to jeden z elementów strategii UE mającej pomóc w odpieraniu ataków hakerskich. W zakresie cyberbezpieczeństwa Komisja Europejska zamierza również ścislej współpracować z NATO. Ze statystyk wynika, że w ubiegłym roku w Europie codziennie dochodziło do ponad 4 tys. ataków z użyciem wrogiego oprogramowania.
Źródło: @Komisja Europejska

Wsparcie dla hodowców świń

Wsparcie dla hodowców świń9,3 mln euro – to wsparcie, jakie trafi do hodowców trzody chlewnej, którzy będą musieli zakończyć działalność w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Decyzja Komisji Europejskiej dotyczy hodowców z Polski, posiadających nie więcej niż 50 świń lub prosiąt i prowadzących hodowlę na obszarach o wysokim poziomie ryzyka wystąpienia tej jednej z najbardziej zakaźnych chorób u świń.
Źródło: @Komisja Europejska

Europa silnego przemysłu

Elżbieta BieńkowskaWiele branż przemysłu europejskiego znajduje się w punkcie zwrotnym – mówiła komisarz Elżbieta Bieńkowska prezentując kompleksową strategię przemysłową Komisji Europejskiej. Przewiduje ona m.in. podniesie bezpieczeństwa cyfrowego, swobodę przepływu danych nieosobowych, kolejne działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym oraz usprawnienie zamówień publicznych.
Źródło: @Komisja Europejska

Pakiet dla demokracji

Jean-Claude Juncker – Unia musi zrobić ogromny krok naprzód, jeśli chodzi o demokrację – mówił w Orędziu o stanie Unii 2017 Jean-Claude Juncker. Przewodniczący KE zapowiedział m.in. reformę inicjatywy obywatelskiej i zasad finansowania partii politycznych. Dzięki zmianom zawartym w pakiecie demokratycznym m.in. dodatkowe 10 mln młodych Europejczyków będzie mogło zabrać głos i pomóc kształtować program polityczny UE.
Źródło: @Komisja Europejska

Orędzie o Stanie Unii – debata w Domu Europy

SOTEUJak co roku Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Junkcer wygłosił Orędzie o Stanie Unii. W swoim przemówieniu Przewodniczący omówił obecną sytuację polityczno-gospodarczą i podsumował działania UE w roku ubiegłym, a także przedstawił priorytety na nadchodzący rok. Transmisja na żywo Orędzia połączona z debatą specjalistów i publiczności odbyła się także w Domu Europy we Wrocławiu.
Źródło: @Komisja Europejska